بررسی رایگان سئو 

 

بررسی رایگان سئوی سایت (بررسی کمی زمان میبرد صبور باشید)

labraseo

دوره سئوبخش لابراتواربررسی رایگان سئوپرسش و پاسخ

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

اینجا علم سئو تولید می شود

بازاریابی و افزایش فروشدر قسمت اول مقاله خواندیم که برای هدفمند کردن بازاریابی خود به منظور افزایش فروش و همچنین افزایش رضایت مشتریان ، شما باید اولا مشتریان خود را به صورت اختصاصی مورد هدف قراردهید و برای هر دسته از مشتریان خود استراتژی هدفمندی داشته باشید و دوم اینکه برای بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز پیرامون آنچه مشتریان شما احتیاج دارند ، بهترین گزینه خود مشتریانتان هستند.

در ادامه میخواهیم دو تکنیک دیگر را باهم مطالعه کنیم تا بازاریابی خود را به صورت هدفمندتری انجام دهیم.

 

با ما همراه باشید.


تیک قسمت اول مقاله را مطالعه نمائید : بازاریابی به منظور افزایش فروش و مشتری مداری (قسمت اول)


تصویر افقی

تکنیک سوم : شرایطی مهیا کنید که بسته پیشنهادی شما به راحتی قابل خرید باشد

خط افقی

 

شما با استفاده از دو تکنیک قبلی ، اولا مشتریان خود را دسته بندی کرده اید تا بتوانید برای هر بخش از مشتریانتان پیشنهادهایی جداگانه ارائه دهید ، دوما موفق شده اید با پرسش و پاسخ از خود مشتریان اطلاعات خوبی درباره آنچه نیاز آنهاست بدست آورده اید.

اکنون وقت آن است که بر اساس نیازهای مشتری ، یک پیشنهاد جذاب به او معرفی کنید. پیشنهادی که شامل موارد کامل و جذاب به منظور رفع نیازهای او میباشد. ارائه این پیشنهاد میتواند شانس شما را برای افزایش فروش و همچنین افزایش رضایت مشتری (به دلیل اهمیت دادن به نیازهای او) افزایش دهد اما این مسئله به منزله فروش قطعی شما نخواهد بود.

برای اینکه بتوانید فروش خود را تا حد زیادی قطعی کنید ، میبایست روش خرید را تا حد امکان ساده و آسان کنید. هرچقدر روش خرید از شما سخت و پیچیده باشد تعداد کاربران بیشتری از خریدکردن منصرف خواهند شد. سادگی در نحوه خرید میتواند باعث ترغیب هرچه بیشتر مشتری به منظور تکمیل خرید خود شود.

 

تصویر افقی

تکنیک دوم: از تجربه مشتریان خود استفاده کنید

خط افقی

بازاریابی یک فرایند پیچیده است که نیاز به استراتژی قدرتمندی دارد. گاها روش های بازاریابی و یا هرکاری که به منظور افزایش فروش انجام میدهید به نتیجه دلخواه ختم نمیشود. یکی از موثرترین مواردی که میتواند بازاریابی شما را قوی تر از گذشته کند ، استفاده از تجربیات مشتریانتان است.

برای اینکه بتوانید از تجربه مشتریان خود استفاده کنید نیازمند ایجاد راه های ارتباطی مناسب با آنها هستید. بدین منظور میتوانید مشتریان قدیمی خود را دعوت کنید ، با آنها گفتمان کنید و از آنها بخواهید که تجارب خود نسبت به نحوه خرید از شما ، کیفیت کالا و خدماتتان ، نحوه پشتیبانی و یا هر مورد دیگری بدون هیچ رودروایسی ای بیان کنند.

درواقع هدف از این گفتگو تعریف و تمجید کردن از شما نیست ، هدف شنیدن تجربیات مشتریان از همکاری با شماست و این ممکن است گاها با تعریف و تمجید همراه باشد و یا گاها همراه با انتقاد. باید خوش شانس باشید تا میزان انتقاد از شما نسبت به میزان تعریف از شما بیشتر باشد ، زیرا شما قبل از اینکه نیاز به قوی تر کردن نقاط مثبتتان داشته باشید ، نیاز به برطرف کردن نقاط ضعفتان دارید.

با استفاده از تجربیات مشتریانتان میتوانید علاوه بر برطرف کردن نقاط ضعف و بهبود بخشیدن به نقاط مثبت ، استراتژی خود را در تولید ، نحوه فروش ، نحوه پشتیبانی و سایر موارد نیز بهبود ببخشید.

 


تیک قسمت سوم مقاله را مطالعه نمائید : بازاریابی به منظور افزایش فروش و مشتری مداری (قسمت سوم)


 

مشخصات نویسنده
نام نویسنده : سعید مختاری
سعید مختاری هستم . مدیر فروش شرکت ایفا نت و مدیر فروش لابراسئو . تمام سعیمان در لابراسئو این است که محتوایی بسیار با کیفیت و بی نظیر به شما ارائه کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

معرفی اعضای اصلی تیم لابراسئو

محسن کریمیمحسن کریمی

متخصص سئو و مدیر لابراسئو

سعید مختاریسعید مختاری

متخصص طراحی سایت

سعید مختاریحسین اکبری

کارشناس و متخصص محتوا

عرفان مرادیعرفان مرادی

متخصص لینک بیلدینگ

معرفی لابراسئو

اینجا لابراتوار سئوی ایران , جایی است که علم سئوی ایران تولید می شود . برخلاف سایر منابع بهینه سازی سایت موجود در اینجا مطالب کاملا با تحقیق و آزمایش دقیق تولید می گردند و بر اساس حدس و گمان نوشته نمی شوند. اینجا برای هر محتوای بخش لابراتوار مدت زیادی وقت گذاشته می شود. آزمایش و تحلیل می شود. و نتایجاین تحلیل ها و آزمایشات دقیق در اختیار کاربران ایرانی قرار می گیرد. سعی ما بر این است بی نقص ترین منابع سئو در اختیارشما قرار بگیرد .