بررسی رایگان سئو 

 

بررسی رایگان سئوی سایت (بررسی کمی زمان میبرد صبور باشید)

labraseo

دوره سئوبخش لابراتواربررسی رایگان سئوپرسش و پاسخ

رسانهکتاب های الکترونیکی سئوپادکست های صوتی سئوویدئوهای آموزشی سئونرم افزار های تخصصی سئو

اینجا علم سئو تولید می شود

بازاریابی و افزایش فروشنحوه بازاریابی شما میتواند هم باعث افزایش فروش شما شود و هم رضایت مشتریان شما را جلب کند. در واقع شما میتوانید با یک تیر دو نشان بزنید. برای اینکه بتوانید از طریق بازاریابی به این دو هدف دست پیدا کنید میبایست با تکنیک های آن آشنا شوید و این تکنیک ها را به صورت تخصصی آموزش ببینید.

در ادامه این مقاله خواهیم دید که چگونه میتوانیم با استفاده از تکنیک های بازاریابی علاوه بر افزایش فروش ، اقدام به جلب رضایت بیشتر مشتریان نمائیم.

 

با ما همراه باشید.

  تصویر افقی

تکنیک اول: مشتریان خود را به صورت شخصی مخاطب قرار دهید

خط افقی

 

برای اینکه بتوانید بازاریابی هدفمندتری داشته باشید نیاز به چیزی بیش از آنچه در گذشته ارائه میشد دارید. برای این منظور شما میبایست بدانید که فرایند بازاریابی شما باید به گونه ای باشد که مشتریان شما را به صورت اختصاصی مورد هدف قراردهد. اگر بخواهید روشی از بازاریابی را در پیش بگیرید که در آن همه افراد را مخاطب خود قرار دهید باید بدانید که امروزه حتی گاها مخاطب قراردادن تعدادی از افراده نزدیک به یکدیگر به عنوان بازار هدف نیز با شکست رو به رو خواهد شد چه برسد به مخاطب قراردادن همه مشتریان.

مشتریان قطعا به همه مسائل واکنش نشان خواهند داد اما اگر ایمیل و یا پیام تبلیغاتی شما به گونه ای باشد که دقیقا مخاطب را درست تشخیص داده باشید ، واکنش فرد میتواند خرید از شما باشد زیرا دقیقا به هدف زده اید.

اینکه بتوانید افراد مختلف را به گونه ای دسته بندی کنید که تبلیغات خود را به صورت اختصاصی به آنها ارائه کنید مسئله ای است که میتواند فروش شما را متحول نماید و البته درکنار آن میتواند باعث جلب رضایت طرف مقابل شود زیرا شما چیزی را به او ارائه کرده اید که دقیقا به آن نیاز داشته است.

 

تصویر افقی

تکنیک دوم: اطلاعات مورد نیازتان را از مشتریانتان دریافت کنید

خط افقی

برای اینکه بتوانید بازاریابی موفقی داشته باشید ، نیاز به داشتن اطلاعاتی مناسب پیرامون خواسته ها و نیازهای مشتریان خود دارید. اگر بخواهید چنین اطلاعاتی را بدست آورید قطعا خود مشتریان بهترین مرجع برای تامین این اطلاعات خواهند بود.

هرقدر شما اطلاعات مفیدتری نسبت به نیازهای مشتریان خود داشته باشید از شانس بیشتری برای ارائه خدمات راضی کننده برخوردار خواهید بود. درواقع وقتی شما میدانید نیاز مشتریانتان چیست ، میتوانید برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهید.

برای بدست آوردن چنین اطلاعاتی میتوانید از فرم های نظرسنجی استفاده کنید و یا با مشتریانتان تماس بگیرید و از آنها سوالات لازم را بپرسید. به عنوان مثال بپرسید که چه چیزی در خدمات ما بیشتر مورد پسند شماست؟ چه چیزی رضایت شما را جلب نکرده است؟ چه کمبودی در خدمات ما احساس میکنید؟ آیا تمام نیازهای شما تامین شده است ؟ اگر تامین نشده است توضیح دهید. و غیره

 


تیک قسمت دوم مقاله را مطالعه نمائید : بازاریابی به منظور افزایش فروش و مشتری مداری (قسمت اول)


 

مشخصات نویسنده
نام نویسنده : سعید مختاری
سعید مختاری هستم . مدیر فروش شرکت ایفا نت و مدیر فروش لابراسئو . تمام سعیمان در لابراسئو این است که محتوایی بسیار با کیفیت و بی نظیر به شما ارائه کنیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

معرفی اعضای اصلی تیم لابراسئو

محسن کریمیمحسن کریمی

متخصص سئو و مدیر لابراسئو

سعید مختاریسعید مختاری

متخصص طراحی سایت

سعید مختاریحسین اکبری

کارشناس و متخصص محتوا

عرفان مرادیعرفان مرادی

متخصص لینک بیلدینگ

معرفی لابراسئو

اینجا لابراتوار سئوی ایران , جایی است که علم سئوی ایران تولید می شود . برخلاف سایر منابع بهینه سازی سایت موجود در اینجا مطالب کاملا با تحقیق و آزمایش دقیق تولید می گردند و بر اساس حدس و گمان نوشته نمی شوند. اینجا برای هر محتوای بخش لابراتوار مدت زیادی وقت گذاشته می شود. آزمایش و تحلیل می شود. و نتایجاین تحلیل ها و آزمایشات دقیق در اختیار کاربران ایرانی قرار می گیرد. سعی ما بر این است بی نقص ترین منابع سئو در اختیارشما قرار بگیرد .